Hambastge's Blog

ساز مان همبستگی ملی جو انان ایران(انگلستان)

کشتار زندانیان سیاسی توسط جمهوری اسلامی

Posted by علیر ضاپور در سپتامبر 15, 2010


  کشتار زندانیان سیاسی توسط جمهوری اسلامی

کشتار زندانیان سیاسی توسط جمهوری اسلامی

هر سال که می گذرد، بر ابعاد سرکوب، شکنجه، تبهکاری و کشتار رژیم خو نخوار جمهوری اسلامی افزوده می شود. با سپری شدن بیش از سه دهه، هنوز ابعاد فاجعه کشتار سراسری زندانیان سیاسی دهه شصت به روشنی در تاریخ معاصر ایران ترسیم نشده است. سازمان دهندگان و مجریان این جنایت بزرگ علیه بشریت با ترفندهای مختلف تلاش بر پنهان نگاه داشتن این جنایات داشته و دارند. بخش وسیعی ازدست اندرکاران قتل عام زندانیان سیاسی این دهه هم چنان در ایران فرمانروایی می کنند. بخشی دیگر تلاش دارند با پاشیدن گرد و غبار بر فجایع هولناک دهه شصت، اذهان را مخدوش کرده و نقش خود را چنان کم رنگ جلوه دهند که گوئی جزئی از قدرت مداران نبوده اند.

در شرایط پر جوش و خروش کنونی که موج ایستادگی و مقاومت زنان و مردان جامعه ایران به کرانه های تازه ای گسترش یافته است، سرکوبگران حاکم، تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا مردم مبارز و به ویژه جوانان را از نسل پایدار و پرشوری که بر علیه تمامیت حکومت ایستاده و در مقابل سرکوب عریان و ارتجاع مذهبی سر تعظیم فرود نیاورده، جدا سازند. این نسل، مبارزه ای را پی ریزی کرد که با جنبش سبز تا دستیابی به عدالت اجتماعی، آزادی و برابری از پای نخواهد نشست.

در مبارزات یک سال اخیر، مردم درد کشیده ما که بیش از یک قرن است برای آزادی های سیاسی، اجتماعی، قلم، بیان، حق تشکل های مستقل، حق اعتصاب، اعتراض و به طور کلی یک زندگی انسانی مبارزه کرده اند این بار هم تاوانی گزاف را پرداختند. کشتار خیابانی و دستگیری ها یاد آور سرکوب های سال ۶٠ بود. افزون براین، استفاده وسیع از شکنجه تجاوز در زندان ها به ویژه اردوگاه کهریزک، موج بی سابقه دیگری از سرکوب و هراس افکنی را در جامعه به وجود آورد.

فجایعی که رژیم اخو ندی و ضدانسانی ایران طی 31 سال حکومت ننگین خود بر علیه بشریت انجام داده و فجایعی را که در سال های گذشته در زندان های جمهوری اسلامی رخ داد و هم اکنون نیز در تمامی زندان های ایران در حال وقوع است، از یادها و حافظه تاریخی و جمعی ما محو نخواهد شد و مردم ایران نسبت به آن بی تفاوت نخواهند ماند. زندانیان سیاسی و عقیدتی گمنامی که برای سرنگونی رژیم کنونی و دگرگونی تمام روابط و مناسبات آن دست به مبارزه زده اند، هم چون زندانیان سیاسی دهه 60 و به ویژه جانفشانان تابستان 1367 به امید پیروزی و نیز امیدواری به پی گیری مبارزه اشان توسط نیروهای انسان دوست و پیشرو، روزها و لحظات زندگی شان را با مبارزات سخت اما پیگیر در شکنجه گاه ها و زندان های رژیم ایران می گذرانند.

همچنان که در اخبار ماه های گذشته شاهد بودیم، زندانیان سیاسی در وضعیتی بسیار خطرناک به سر می برند. اعدام، جان بسیاری از آن ها را تهدید می کند و خطر قتل عام زندانیان سیاسی دیگر افزایش پیدا کرده است. برخی از زندانیان سیاسی سالهاست تحت شرایط سـخت بازجـویی قرار دارند و بدون هـیچ حکمی در زندان به سر می برند. از مبارزینی که در زندان های شهرسـتان هسـتند کـمتر خـبری به افکار عـمومی راه می یابد. دستگیری های گسترده از مبارزین جنبش کارگری، زنان، دانشجویی، جوانان، معلمین، خلق ها و ملیت های سراسر کشورمان با بازتابی اندک در رسانه های داخلی و بین المللی روبرو است.

زندانیان سیاسی در طول سه دهه گذشته، فریاد خود را به شیوه های مختلف به گوش مردم ایران و جهانیان رسانده اند. در این راه، تلاش فعالین سیاسی و مدافعین آزادی زندانیان سیاسی در داخل و خارج از کشور نقش مهمی در این مـبـارزه داشته است. از همین رو، ما با ید بزرگداشت یاد و خاطره جانفشانان و جانباختگان کشتارهای دهه شصت و کشتارهای یک سال اخیر، مبارزه گسترده تری را برای آزادی زندانیان سیاسی کنونی، متوقف ساختن شکنجه و اعدام زندانیان و جلوگیری از دستگیری مخالفان سیاسی در کشورمان سازمان دهیم.

قتل عام زندانیان سیاسی در دهه شصت و به ویژه قتل عام گسترده تابستان 67 و سرکوب، کشتار و اعدام های یک سال اخیر ما را به مبارزه ای بی امان، پی گیر، گسترده و سراسری برای درهم کوبیدن وبر چیده شدن بساط زندان ها و شکنجه گها و اعدام در سراسر ایران فرا می خواند.

به امید پیرو زی مردم ایران بر حکو مت اخو ندی

سید عزت الله رشمه ای از سو ئد

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: